30

10 2018

Talenty z Akademii Bogorii z medalami Grand Prix Mazowsza

Talenty z Akademii Bogorii z medalami Grand Prix Mazowsza - Grodzisk News

W miniony weekend trzech młodych zawodników z Akademii Tenisa Stołowego Bogorii sięgnęło po medale Grand Prix Mazowsza. Łupem tenisistów z Grodziska padł jeden złoty medal i dwa brązowe.

Jakub Dobosz startował w Grand Prix Mazowsza Skrzatów w kategorii do 8 lat i był w niej bezkonkurencyjny. W całym turnieju wygrał wszystkie trzy pojedynki nie przegrywając ani jednego seta.

Bardzo dobre zawody rozegrali też w Grand Prix Mazowsza Kadetów Zofia Śliwka oraz Jacek Mitas. Pierwsza zawodniczka w półfinale przegrała 2:3 z późniejszą zwyciężczynią zawodów, ale w meczu o brąz pokonała koleżankę klubową Tosię Zembowicz 3:1. Warto wspomnieć, że obie zawodniczki z Akademii Bogorii były o trzy lata młodsze od rywalek. Z kolei Jacek Mitas w meczu o trzecie miejsce pokonał Maksymiliana Nawarskiego z GLKS Nadarzyn.

Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników z grodziskiej Akademii, to Ola Oskiera zakończyła turniej na miejscach 21-24, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło zajęli miejsca 5-8, Fabian Sprzączak znalazł się w przedziale 9-12, natomiast Piotr Garwoła 33-48.