07 05 2019

Tak wyglądał długi weekend na drogach

07.05.2019, godz.: 07:01
Tak wyglądał długi weekend na drogach
fot. Policja

Grodziscy policjanci podsumowali sześciodniową akcję „Bezpieczny majowy weekend 2019” na drogach naszego regionu. Spójrzmy zatem, jak ten czas wyglądał w liczbach.

Akcja grodziskiej drogówki, podobnie jak w innych rejonach Polski, trwała od 30 kwietnia do 5 maja włącznie. Kontrolowano przede wszystkim trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość. Funkcjonariusze zwracali uwagę również na to, czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Z jakim skutkiem? – Na drogach powiatu grodziskiego w tym czasie mundurowi byli wzywani do 2 wypadków i 14 kolizji drogowych. 30 kwietnia w Grodzisku Maz. na ul. Żyrardowskiej doszło do zderzenia dacii z karetką pogotowia ratunkowego, na skutek którego pasażer ambulansu doznał obrażeń ciała. 5 maja w Henryszewie nietrzeźwa kierująca volkswagenem przejechała skrzyżowanie i wjechała na teren posesji, gdzie uderzyła w budynek. Pasażer tego pojazdu trafił do szpitala, a kierująca z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie do policyjnej celi – wylicza asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–  W czasie licznych kontroli na wielu drogach, policjanci ujawnili jeszcze 2 innych kierowców samochodów oraz 3 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjant grodziskiej drogówki jadący na służbę 5 maja po 13.00 zatrzymał kierowcę volkswagena, który jechał drogą w Chylicach Kolonii. Po badaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że wsiadł za kierownicę auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi