05 08 2019

Tak nasz region uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia

05.08.2019, godz.: 12:52
Tak nasz region uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia
fot. grodzisk.pl/centrumkultury.eu

W Grodzisku, Milanówku i Podkowie Leśnej odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nasz region godnie upamiętnił to wydarzenie. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii poniżej.

Grodzisk Mazowiecki
W kościele św. Anny odprawiona została msza święta w intencji poległych bohaterów. Złożono wieńce przy tablicy upamiętniającej Armię Krajową i Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach udział wzięli m.in. grodziscy kombatanci, władze gminy oraz powiatu grodziskiego, zaproszeni goście, harcerze, a także licznie przybyli mieszkańcy.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński podkreślił, iż jest dumny, że mieszkańcy Grodziska tak wiele wnieśli w historię Powstania Warszawskiego.Podczas uroczystości wręczono podziękowania dla kombatantów za aktywny udział w działaniach Światowego Związku Żołnierzy AK oraz podtrzymywanie tradycji patriotycznych.

fot. grodzisk.pl/centrumkultury.eu

Milanówek
O godz. 17:00 zawyły syreny alarmowe, upamiętniające Godzinę W, czyli moment wybuchu Powstania Warszawskiego. Na cmentarzu parafialnym zebrała się grupa Mieszkańców, którzy w szczególny sposób chcieli uczcić tę chwilę. W honorowej asyście pocztów sztandarowych oraz Straży Miejskiej, pod pomnikiem zostały złożone wieńce oraz zapalone znicze.

Po oficjalnej uroczystości na cmentarzu, o godz. 18:00 w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, odbyła się msza święta, po której Mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę „Powstanie Warszawskie – 75. Rocznica”, przygotowaną przez Stowarzyszenie Razem dla Milanówka. Milanowskie Centrum Kultury zorganizowało koncert „Powidoki Powstania Warszawskiego”, w wykonaniu Ygora Przebindowskiego na placu im. Stefana Starzyńskiego.

fot. milanowek.pl

Podkowa Leśna
W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, punktualnie o godz.17.00 – w hołdzie Powstańcom – zawyły syreny. Na cmentarzu miejskim podkowianie uczcili pamięć poległych minutą ciszy, złożeniem wieńców na grobach oraz zapaleniem zniczy.

fot. arturtusinski-podkowa.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579417667000)