16 11 2018

Tak Milanówek uczcił 100-lecie Niepodległości [FOTO]

16.11.2018, godz.: 11:38
Tak Milanówek uczcił 100-lecie Niepodległości [FOTO]
fot. milanowek.pl

Kilka dni temu pokazywaliśmy jak przebiegły grodziskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, dziś czas na uroczystości w Milanówku, bowiem wczoraj magistrat opublikował fotorelację. Podniosłość atmosfery licowała z charakterem wydarzenia.

Była msza święta w intencji odzyskania Niepodległości, przemarsz pocztów sztandarowych, uroczyste złożenie kwiatów, warta honorowa straży miejskiej, przemówienie burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej. Część oficjalna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu.

To jednak nie był koniec. – Wszyscy zgromadzeni pod pomnikiem mieszkańcy zostali zaproszeni do Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 na część artystyczną, podczas której odbywały się warsztaty manualne i muzyczne oraz pokazy patriotyczne. Można było również zrobić sobie zdjęcie z ułanem w fotobudce i obejrzeć dwie wystawy „Tak powstała Niepodległa” oraz „Piłsudski w twórczości Szczepkowskiego”. Mieszkańcy mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczną w międzypokoleniowym teście niepodległościowym. Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zwieńczył koncert niepodległościowy „VIVAT NIEPODLEGŁA!” – podał milanowski magistrat.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć z części oficjalnej uroczystości.

fot. milanowek.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi