14 01 2019

Tak grała WOŚP w regionie

14.01.2019, godz.: 07:38
Tak grała WOŚP w regionie
Fot. GrodziskNews.pl

Wczoraj odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wynika z szacunkowych danych zebrano ponad 92 mln zł, a kwota na pewno będzie znacznie wyższa po zakończeniu wszystkich licytacji. Mieszkańcy w naszym regionie również nie żałowali pieniędzy.

13 stycznia na ulice nie tylko całej Polski, lecz także kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie wyszło grubo ponad 100 tysięcy wolontariuszy, aby zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W naszym powiecie pieniądze zbierały tradycyjnie już sztaby: w Grodzisku, Podkowie Leśnej, Milanówku i Jaktorowie, a także w Józefinie.

O ile na wyniki zbiórki z sztabów w Milanówku i Józefinie musimy jeszcze chwilę poczekać, o tyle pozostałe z wymienionych już pochwaliły się zebranymi kwotami.

Grodziski sztab zebrał aż 147,4 tys. zł – Kochani sami w to nie wierzymy… 147 431,12 zł zebrał w tym roku Grodzisk Mazowiecki! Dziękujemy Wam! – taką informację na Facebooku zamieścił oficjalny profil grodziskiego sztabu WOŚP. Z kolei sztab mający swoją siedzibę z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie zebrał blisko 31,5 tys. zł. Jednak ta kwota może urosnąć bo wciąż trwa liczenie. W Podkowie natomiast zebrano 27 tys. zł, co również jest bardzo dobrym wynikiem.

Grodzisk Mazowiecki – 147 431,12 zł
Jaktorów – 31 432,68 zł
Podkowa Leśna 27 000 zł
Józefina (Żabia Wola) – informacja wkrótce
Milanówek – informacja wkrótce

Fot. GrodziskNews.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi