22 11 2017

Szybka reakcja uratowała starszego człowieka przed zaczadzeniem

22.11.2017, godz.: 16:51
Szybka reakcja uratowała starszego człowieka przed zaczadzeniem
Fot. GrodziskNews.pl

Mieszkaniec Milanówka zaalarmował strażników miejskich o kłębach dymu wydobywających się z jednego z mieszkań. Istniało podejrzenie, że w środku może być człowiek. Wkrótce przypuszczenia się potwierdziły. Szybka reakcja mieszkańca oraz strażnik prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia zaniepokojonego mieszkańca, który poinformował dyżurnego SM, że z jednego z lokali wydobywa się gęsty dym. Funkcjonariusz wysłał na miejsce patrol, aby sprawdził on co się dzieje. – Na miejscu czekali świadkowie zdarzenia, którzy wskazali funkcjonariuszom opisywany lokal. Jednocześnie poinformowali, że w jednym z pokoi może przebywać mężczyzna. Strażnicy podjęli decyzję o wejściu do mieszkania, jednocześnie wzywając straż pożarną. Jak się okazało decyzja funkcjonariuszy była słuszna – w jednym z pomieszczeń zlokalizowali starszego mężczyznę – poinformowała milanowska SM. – Był przytomny, ale wyraźnie osłabiony i zdezorientowany, więc patrol wezwał pogotowie ratunkowe – dodała.

Zanim na miejsce przybyła straż pożarna, funkcjonariusze próbowali ugasić ogień dostępnymi środkami. – Po chwili na miejsce przybyły załogi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Obecny na miejscu lekarz podjął decyzję o hospitalizacji mężczyzny ze względu na prawdopodobne zatrucie dymem – poinformowała SM.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi