04 03 2018

Szkoła w Skułach zostanie rozbudowana

04.03.2018, godz.: 12:25
Szkoła w Skułach zostanie rozbudowana
Fot. Wizualizacja

Żabiowolski magistrat szuka firmy, który przygotuje projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej w Skułach. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Istniejący budynek szkoły to dwukondygnacyjny obiekt z wejściem od strony południowo-wschodniej. W budynku znajdują się pomieszczenia szkoły podstawowej sześciodziałowej z pomieszczeniami klasy „0”. Budynek nie jest podpiwniczony, brak jest sali sportowej. Jej funkcję spełnia sala zlokalizowana na parterze budynku.

Jednak szkoła w niedalekiej przyszłości ma zostać rozbudowana m.in. właśnie o nową salę sportową. Koncepcja zakłada rozbudowę budynku szkoły od strony północno-wschodnej. W ramach rozbudowy planuje się w niewielkim zakresie rozbudowę części dydaktycznej oraz budowę sali sportowej wraz z zapleczem. W pomieszczeniu używanym obecnie jako sala gimnastyczna planuje się zlokalizowanie w części jadalni, korytarza łączącego nową salę sportową z istniejącym budynkiem oraz pomieszczenie świetlicy. Świetlica została zaprojektowana w części istniejącej budynku i w części nowej z wyjściem na taras i bezpośrednim połączeniem z terenami sportowymi i zielonymi szkoły. W łączniku pomiędzy szkołą i projektowana salą sportową pojawi się zaplecze sali sportowej obejmujące zespół higieniczno-sanitarny dla dziewcząt i chłopców oraz WC dla osoby niepełnosprawnej, a także szatnie dla dziewcząt i chłopców. W łączniku znajduje się również główne wejście do nowej części z niezależnym dojściem do części istniejącej szkoły. Obok sali gimnastycznej zlokalizowany ma zostać pokój nauczyciela wychowania fizycznego z magazynkiem podręcznym sprzętu sportowego, gabinet lekarski oraz połączone funkcjonalnie z nowoprojektowaną jadalnią zaplecze kuchenne.

Kompletna dokumentacja ma być gotowa do końca października, a pozwolenia na budowę powinny zostać pozyskane do 10 grudnia 2018 r. Gdy to wszystko będzie gotowe, gmina będzie mogła ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi