28 02 2018

Szkoła nr 5 rozrośnie się

28.02.2018, godz.: 20:54
Szkoła nr 5 rozrośnie się
Fot. Wizualizacja

Milanowskie Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego powiększy się. Taką decyzję podjęli samorządowcy na ostatniej, lutowej sesji rady miejskiej, mając na uwadze potrzebę sukcesywnego zwiększania liczby miejsc dla uczniów od nowego roku szkolnego.

Szkoła wysoko notowana w najnowszym rankingu „Perspektyw” ze stycznia 2018 r. – 17 miejsce wśród ogólniaków na Mazowszu – mieści się przy ul. Herberta 41 (dawnej Fiderkiewicza). Obecnie placówka dzieli budynek z ośrodkiem pomocy społecznej. Od 2000 roku dyrekcja liceum stara się o zmianę warunków lokalowych. W 2003 roku na działce miejskiej, mieszczącej się obok, dobudowano nową, niewielką część szkoły. Rosnące zainteresowanie nauką w ogólniaku oraz ostatnia reforma oświatowa wymuszają kolejną potrzebę zwiększenia przestrzeni.

– Szkoła, która może się pochwalić poziomem edukacji na miarę XXI wieku, ma ogromny problem z pomieszczeniem się w budynku, który obecnie zajmuje. Rosnące potrzeby i możliwości pozyskania dofinansowania powodują konieczność rozbudowy i podniesienia standardu bazy dydaktycznej placówki tym bardziej, że zgodnie z reformą systemu oświaty, czyli zmianą liceum trzyletniego na czteroletnie, do końca 2019 roku szkoła musi się przygotować na zwiększenie ilości roczników, a co za tym idzie, zwiększanie liczby uczniów – czytamy w najnowszym biuletynie wypowiedź Wiesławy Kwiatkowskiej, burmistrz Milanówka.

– Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zagospodarowanie przez szkołę całości budynku przy Herberta 41, czyli też tej części, w której mieści się obecnie ośrodek pomocy społecznej. Szkoła przygotowała już plan adaptacji tej dodatkowej powierzchni. Zamierzenia te były prezentowane na lutowej sesji. Radni prawie jednogłośnie wyrazili zgodę na takie rozwiązanie. Szkoła zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie – dodała. Kwiatkowska.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi