31 12 2016

Sylwester w Grodzisku? Czemu nie…

31.12.2016, godz.: 12:11
Sylwester w Grodzisku? Czemu nie…
fot. Mariusz Kordel

Do zabawy sylwestrowej pozostają już tylko godziny, Ci, którzy wciąż nie mają sprecyzowanych planów, jak pożegnać stary i powitać nowy 2017 rok, mogą postawić na propozycję Grodziska. – Impreza będzie zdecydowanie bardziej kameralna w porównaniu do sylwestrów w dużych miastach, z Warszawą na czele, ale mieszkańcom powinna przypaść do gustu – mówią organizatorzy.

Tradycyjnie już grodziska impreza sylwestrowa odbędzie się na placu przed centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Niejako również tradycyjnie organizatorzy zaprosili lokalny zespół. W ubiegłym roku była to kapela Rock Union, w tym roku zapowiada się zdecydowanie taneczny klimat, o który zadbać ma zespół Pretext. – Prawda jest taka, że nie zamierzamy silić się na zapraszanie na sylwestra wykonawców najbardziej medialnie popularnych, ponieważ i tak nie mamy pod tym względem większych szans z imprezą sylwestrową w Warszawie, gdzie nagromadzenie gwiazd jest bardzo duże – wyjaśnia Paweł Twardoch, dyrektor CK. – Stawiamy więc na imprezę w sprawdzonej poprzez ostatnie lata formule, a co do zespołu pretekst gra on na tyle przekrojowy repertuar utworów z lat 80., 90., 2000. Myślę, że każdy, kto zechce przyjść na miejskiego sylwestra znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Urozmaiceniem wieczoru będą także pokazy akrobatyczne i cyrkowe, zaś o północy odbędzie się efektowny pokaz fajerwerków.

Dla osób ceniących sobie rozrywkę zaliczaną do tzw. kultury wyższej również przygotowano sylwestrową propozycję. W kinie CK będzie można obejrzeć retransmisję ze słynnego Teatru Bolszoj które przygotowało świetną interpretację baletu Piotra Czajkowskiego pt. „Dziadek do orzechów”. – Przed dwoma laty analogiczne wydarzenie cieszyło się duży m zainteresowaniem, wówczas była to inscenizacja Eugeniusza Oniegina – mówi Twardoch.

W cenie biletu na to wydarzenie (80 zł) zawarty jest bufet kawowy, poczęstunek z ciepłymi daniami, lampka wina lub szampana. Rezerwacje biletów prowadzi CK, sprzedaż w kasach kina. Tel. 22 734 79 44. Początek spektaklu o godz. 20.00 bezpośrednio po nim, o 22.00 wystartuje część taneczna.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi