07 08 2018

Świetlica i remiza w Izdebnie uroczyście otwarte [FOTO]

07.08.2018, godz.: 11:59
Świetlica i remiza w Izdebnie uroczyście otwarte [FOTO]
Fot. grodzisk.pl

Uroczyście i na galowo, ale też w rodzinnej atmosferze odbyło się oficjalne otwarcie nowej świetlicy i zmodernizowanej remizy OSP w Izdebnie Kościelnym. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, iż mieszkańcy dość licznie przybyli na inaugurację.

Jak podkreślił Piotr Galiński, prezes zarządu Powiatowego Związku OSP RP oraz zastępca burmistrza, nowy zmodernizowany obiekt stoi na historycznych fundamentach, budowanych przez mieszkańców. – Dobrze się dzieje, że budujemy na tradycji, która od wielu lat tu była. Izdebno jest taką nietypową miejscowością, gdzie jest szkoła, kościół, remiza w jednym miejscu i wszystko bardzo dobrze działa. Jest pełna współpraca i ta wieś jest prawdziwą wsią – dodał.

Nie zabrakło również przemów okolicznościowych czy to burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, czy prezesa OSP w Izdebnie Pawła Pietrzaka. Obaj panowie nie kryli radości z faktu, iż obiekty przyczynią się do rozwoju aktywności i oferty społecznej dla mieszkańców.

– Oficjalne otwarcie rozpoczęło złożenie meldunku przez OSP przed Burmistrzem. Potem było uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku przez ks. Józefa Nowackiego, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Izdebnie. Wśród gości znaleźli się, m.in. Joanna Wróblewska, przewodnicząca Rady Miejskiej, Marek Wieżbicki, Starosta Grodziski, Wacław Smołuch, sołtys wsi Izdebno Kościelne, Ewa Traczyk, sołtys wsi Izdebno Nowe, obecni byli radni z tego terenu, byli sołtysi, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, strażacy OSP i oczywiście mieszkańcy Izdebna. Uczestnikami imprezy były także dzieci z Wołynia, które goszczą na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Wszyscy mogli bawić się podczas koncertu Bogdana Wiśniewskiego oraz potańczyć przy muzyce zespołu 4 Kiery. Atrakcją była także możliwość przejażdżki rowerem wodnym po pobliskim stawie – relacjonuje grodziski magistrat.

Fot. grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi