08 01 2018

Światowa klasyka operetkowa w Grodzisku

08.01.2018, godz.: 07:33
Światowa klasyka operetkowa w Grodzisku
fot. centrumkultury.eu

„Wesoła wdówka” to najsłynniejsze dzieło sceniczne Franza Lehara, a zarazem jedna z najsławniejszych operetek w historii muzyki klasycznej. W lutym spektakl zagości na scenie Centrum Kultury w Grodzisku.

O czym jest „Wesoła wdówka”? Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…

Interpretację, którą obejrzymy w Grodzisku, przygotowano z udziałem solistów i tancerzy Operetki Śląskiej, oraz solistów sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom.

– Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii i bawić się licznymi perypetiami. Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Franciszek Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami: Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Operetka pełna intryg i wpadek przyciąga widzów dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów oraz potęgą orkiestry i głosów artystów scen operowych. Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku… aż po szczęśliwe zakończenie – zapowiadają organizatorzy.

Na grodziskiej scenie wystąpią znakomici soliści, w towarzystwie równie dobrej Orkiestry symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu pod batutą Mirosława Krila.

Występ odbędzie się 26 lutego o godz. 19.30 w Sali widowiskowej CK (ul. Spółdzielcza 9). Informacje na temat rezerwacji i zakupu biletów można uzyskać w kasach CK pod numerem telefonu 22 734 79 44

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi