23 12 2016

Świątecznie i rodzinnie podczas wigilii miejskiej [FOTO]

23.12.2016, godz.: 14:38
Świątecznie i rodzinnie podczas wigilii miejskiej [FOTO]
fot. Maciej Klimowicz/milanowek.pl

Zdecydowanie świątecznie zrobiło się ostatnią sobotę w Milanówku. Przy ul. Warszawskiej miasto zorganizowało wigilię miejską dla mieszkańców, sporą imprezę z dużą liczbą różnorodnych atrakcji. Z czym konkretnie? Zobaczcie na zdjęciach, które zamieściliśmy poniżej.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 10.00 od kiermaszu pod nazwą Aleja Milanowskich Przedsiębiorców. Można tam było wybierać spośród wielu stoisk z wyrobami rękodzielniczymi czy smakowitymi specjałami świątecznymi. W samo południe przed wejściem na stację PKP rozstawiła się scena świąteczna, na której wystąpili uczniowie milanowskich szkół, szczudlarze, kolędnicy, pojawiła się też kraina Mikołaja.

Warszawską przemaszerowały anioły na szczudłach, grupy kolędników, mikołaj, diabeł i elf. Można było obejrzeć anielską wystawę przygotowaną przez milanowskich uczniów, pojawiła się też żywa szopka, świąteczna fotobudka i wystawa zdjęć retro. Było specjalne stoisko do pakowania prezentów, a uczniowie zaprezentowali ekspozycję dotyczącą ich szkół.

Ważnym elementem imprezy była zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Milanówku. Nie zabrakło również Mikołaja oraz wieczerzy wigilijnej. A dla urozmaicenia organizatorzy przygotowali również prezentację świątecznych zwyczajów norweskich w ramach współpracy Milanówka z gminą Frogn w Norwegii właśnie.

Podczas wigilii odbyło się odsłonięcie „jedwabnego” muralu wymalowanego na ścianie budynku poczty; była też wieczerzę wigilijna, zaś zwieńczeniem milanowskiej wigilii było rozpalenie betlejemskiego Światła Pokoju.

A wyglądało to tak:

fot. Maciej Klimowicz/milanowek.pl

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi