29 09 2017

SUW za milion

29.09.2017, godz.: 19:25
SUW za milion
Fot. Archiwum

Jaktorowski magistrat rozstrzygnął przetarg na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bieganowie. Inwestycja pochłonie milion złotych.

Obecnie działająca stacja została wybudowana na początku lat 90 i działa w systemie samoobsługowym. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa obiektu zwiększy się o 137 mkw. Tak, aby pomieścić dodatkowe instalacje służące do uzdatniania wody, a także pomieszczenia techniczne, które wykorzystywane będą podczas konserwacji urządzeń. W założeniu moce przerobowe SUW wzrosną do maksymalnego poziomu uzdatniania 90 metrów sześciennych wody na godzinę. Będzie to możliwe dzięki nowemu uzbrojeniu studni, zmianie układu napowietrzania, dobudowie filtrów oraz rozbudowie systemu dezynfekcji wody. W ramach zadania zmodernizowane zostaną także zbiorniki do gromadzenia już uzdatnionej wody.

Jaktorowski magistrat rozstrzygnął przetarg na realizację zadania, zamierzał przeznaczyć na ten cel 1,2 mln zł. Zgłosiło się dwóch chętnych – firma Gutkowski z Leszna oraz Funam z Wrocławia. Pierwsza zaproponowała 1,29 mln zł, druga niecałe 1,05 mln zł. Magistrat wybrał oczywiście tę niższą ofertę i to właśnie wrocławska firma będzie realizować to zadanie.

SUW ma zostać rozbudowana do 20 grudnia tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi