10 07 2018

Superszybki internet w kolejnej gminie. Złóż deklarację

10.07.2018, godz.: 11:08
Superszybki internet w kolejnej gminie. Złóż deklarację
fot. Archiwum

Żabiowolska gmina jest członkiem Mazowieckiej Unii Światłowodowej, w ramach której we współpracy z firmą Orange partnerskie samorządy rozbudowują na swoich terenach sieć superszybkiego internetu. Żabia Wola rozpoczęła więc nabór deklaracji od mieszkańców chętnych, aby mieć w domu szerokopasmowy internet.

Na oficjalnej stronie magistratu pojawił się formularz deklaracji do pobrania, a także informacje o korzyściach płynących z surfowania po sieci światłowodowej.

– Szybki internet to wygodniejsze korzystanie z sieci. Łącze światłowodowe umożliwia oglądanie stron bez buforowania, granie w czasie rzeczywistym oraz błyskawiczne pobieranie treści. Światłowód ma praktycznie nieograniczone możliwości przesyłu. Dziś oznacza to prędkość 100 Mb/s, ale przyśpieszenie łącza w przyszłości nie będzie wiązało się ze zmianą instalacji. Zawsze będziesz miał najszybszy internet – czytamy w informacji.

I dalej: – Różnicę odczujesz nawet przy łączeniu się ze zwykłymi stronami internetowymi, a wszelkie aplikacje sieciowe będą po prostu działać płynniej i szybciej.Szybkie łącze to łatwa komunikacja audio i wideo. W praktyce oznacza to realną możliwość pracy zdalnej, która jest przyszłością zatrudnienia. Miłośnicy gier online i Ci, którzy korzystają z Internetu do oglądania filmów, dobrze wiedzą, że nic nie irytuje bardziej jak konieczność buforowania. Dzięki światłowodowi rozrywka online stanie się po prostu bardziej komfortowa – tak urzędnicy zachęcają do składania deklaracji.

Zapewniają również, że łącza światłowodowe mają tę istotną przewagę nad tradycyjnymi łączami kablowymi, iż przez całą dobę dają stałą prędkość na dobrym poziomie. Ponad cechują się wysoką przepustowością i stabilnością, nawet przy współdzieleniu sieci przez kilka urządzeń.

Zdjęcie lub skan podpisanej deklaracji można wysłać na adres: mazowiecka.unia@orange.com.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi