28 03 2019

Stypendia dla ciężko chorujących dzieci

28.03.2019, godz.: 17:30
Stypendia dla ciężko chorujących dzieci
Fot. Mat. prasowe

Warto pomagać? Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Tym bardziej, jak się zdaje, warto wspierać akcje nastawione na mądrą pomoc, w której chodzi o wsparcie rodzin stawiających czoła bezwzględności losu. Temu służy program stypendiów dla ciężko chorujących dzieci.  To już ostatnie dnia na złożenie wniosku.

Program stypendialny prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych „Spes” i dotyczy rodzin w całej Polsce. –  Tylko do 30 marca rodziny dzieci w ciężkim stanie klinicznym mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez stronę stowarzyszenia. Pomoc przyznawana jest na okres jednego roku dla rodzin z całej Polski, które dostrzegają własny potencjał w radzeniu sobie z trudnościami, a są w trudnej sytuacji materialnej – podaje organizator.

By przeżyć, dziecko w ciężkim stanie klinicznym, wymaga przez całą dobę wsparcia funkcji życiowych poprzez użycie specjalistycznego sprzętu, np. respiratora, koncentratora tlenu, ssaka. Jeden z rodziców najczęściej rezygnuje z pracy, czuwa przy dziecku, karmi dojelitowo, odsysa wydzielinę z górnych dróg oddechowych. Koszty opieki są ogromne.

– Chcemy pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Utworzyliśmy fundusz pomocy stypendialnej aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Procedury programu zostały przez nas tak zaplanowane, by w jak najmniejszym stopniu obciążały wnioskodawców i stypendystów. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków kontaktujemy się z rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają nam do weryfikacji – informuje stowarzyszenie „Spes”.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin – jest ono przyznawane na rok z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej – TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi