12 12 2017

Strzelnica w Makówce uciążliwa dla mieszkańców?

12.12.2017, godz.: 11:42
Strzelnica w Makówce uciążliwa dla mieszkańców?
fot. Facebook Strzelnica OSiR Grodzisk Maz.

Część mieszkańców naszego regionu skarży się na uciążliwości spowodowane hałasem na strzelnicy zarządzanej przez grodziski ośrodek sportu i rekreacji w Makówce. – Strzelnica jest obecnie wykorzystywana także do strzelania z broni ciężkiej. Nie da się tego wytrzymać – mówią mieszkańcy.

Okazuje się, że choć strzelnica znajduje się w obrębie grodziskiej gminy, przeszkadza mieszkańcom gmin sąsiednich, na przykład w Żabiej Woli. To właśnie stamtąd dotarł do nas list w tej sprawie, wysłał go konkretnie jeden z mieszkańców Osowca.

– Strzelnica w Makówce została reaktywowana po wielu latach od zakończenia aktywnej działalności w momencie kiedy wokół powstało wiele nowych osiedli mieszkaniowych.  W promieniu ok 2 km od strzelnicy, która wykorzystywana jest obecnie także do strzelania z broni ciężkiej, hałas nie daje spokojnie korzystać z własnych ogródków. Hałas impulsowy jest szczególnie szkodliwy dla zdrowia a dla osób chorych w wielu przypadkach  może być zabójczy. Strzelnica położona jest w lesie, który otoczony jest wieloma osiedlami i był do tej pory terenem aktywności fizycznej dla ich mieszkańców. Był także terenem rekreacji dla mieszkańców Grodziska. Plany reaktywacji strzelnicy prowadzone pod egidą urzędu gminy w obecnej sytuacja to całkowity brak szacunku dla okolicznych mieszkańców poszanowania ich prawa do wypoczynku, co może wynikać tylko i wyłącznie z braku wiedzy tych którzy decydują o prowadzeniu tak szkodliwej działalności w tym miejscu –twierdzi czytelnik.

– Skargi, które trafiają do pana burmistrza Grodziska w tej sprawie nie przyniosły jak do tej pory żadnych zmian na korzyść.  Należy obawiać się, jakie mogą być skutki dalszego rozwoju tego obiektu. Ja zaczynam już myśleć o zmianie miejsca zamieszkania i opuszczeniu domu, który zbudowałem w 2012 roku kiedy było tu cicho i spokojnie – dodaje.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy więc grodziskiego włodarza. – Przede wszystkim nie chcemy, aby strzelnica była powodem niezadowolenia mieszkańców czy to naszej gminy, czy gmin ościennych. Zamierzamy na jej terenie usypać dodatkowy wał wytłumiający hałasy – powiada Grzegorz Benedykciński. – Będziemy wówczas obserwować sytuację, jeśli problem będzie dalej sygnalizowany i to na szeroką skalę to wówczas zastanowimy się nad przemianowaniem strzelnicy wyłącznie na obiekt do strzelectwa sportowego – zaznacza.

 

33

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi