09 03 2015

Strzały padły z legalnie posiadanej broni

09.03.2015, godz.: 12:43
Strzały padły z legalnie posiadanej broni
fot. GrodziskNews

Wracamy do tragicznych wydarzeń, jakie w sobotnie popołudnie rozegrały się w Odrano Woli. Z informacji podanych przez grodziską prokuraturę wynika, że mężczyzna miał prawo posiadać broń.

Na miejscu tragedii do dziś trwają czynności procesowe. Dokumentacja trafiła do prokuratury, która na bieżąco decyduje o przebiegu śledztwa. – Na dziś przyjmujemy wersję, że mąż zastrzelił żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Broń posiadał legalnie – mówi nam Paweł Blachowski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim. – Jeszcze dziś zostanie zarządzona sekcja zwłok, która powinna dać odpowiedź na wiele pytań, m.in. z jakiej odległości i pod jakim kątem oddano strzały, jakie było dokładne ustawienie osób przed śmiercią. To ważne kwestie dla badania szczegółowych okoliczności zajścia. Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy powinniśmy mieć ekspertyzę z Zakładu Medycyny Sądowej – dodaje.

W tym czasie prokuratura próżnować jednak nie będzie. – Przesłuchamy wszystkich świadków, zlecimy szczegółowe badanie broni. To kolejne istotne elementy postępowania – zaznacza prok. Blachowski.

Wkrótce po tragedii pojawiły się informacje, że mężczyzna był emerytowanym policjantem. Prokuratur tych doniesień komentować nie chce. – Informacja o zawodzie mężczyzny nie ma bezpośredniego związku ze sprawą i jest ona prywatna. Wiadomo na pewno, że człowiek ten legalnie posiadał broń – podkreśla prok. Blachowski.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Strzały padły z legalnie posiadanej broni”

  1. prawak pisze:

    Zaraz się zaczną brednie o pozwoleniach na broń, że zakazać, że złe, że zwiększa się ryzyko tego typu sytuacji oraz morderstw. Ciemna masa będzie wierzyć w każde zapewnienie naszych policyjnych opiekunów, a prawda jest taka, że tam gdzie więcej broni(w danym społeczeństwie), tym znacznie mniejsza ilość przestępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.