14 03 2018

Strefa aktywnej mamy w Grodzisku

14.03.2018, godz.: 13:03
Strefa aktywnej mamy w Grodzisku
fot. Pixabay

Z myślą o grodziszczankach zajmujących się na co dzień opieką nad swoimi pociechami oraz ich wychowaniem miejska biblioteka rusza z programem aktywności, który nie pozwoli młodym mamom zapomnieć także o czasie dla siebie. Rusza bowiem druga odsłona „Strefy aktywnej mamy”.

Ideą przedsięwzięcia jest organizacja różnorodnych zajęć, warsztatów spotkań integracyjnych, na które mieszkanki będą mogły uczęszczać regularnie, niemal w każdym tygodniu. Podczas gdy panie będą brały udział w zajęciach, ich pociechy trafią do atrakcyjnego kącika zabaw, w którym nudzić się nie będą.

Wstęp na wszystkie zajęcia cyklu jest bezpłatny. Pierwsze już 16 marca o godz. 10.00 – będą poświęcone technikom i nauce tworzenia kosmetyków naturalnych. 22 marca z kolei organizatorzy zaplanowali pokaz makijażu paryskiego. W cyklu nie zabraknie również aktywności fizycznej. Na następnych zajęcia – 6 kwietnia panie wezmą udział w treningu ogólnorozwojowym z elementami samoobrony, a powtórkę organizatorzy zaserwują im 10 maja.

W międzyczasie odbędą się kolejne warsztaty. 12 kwietnia będą to zajęcia szeroko obejmujące temat autyzmu i kontrowersji wokół tego zagadnienia. Tydzień później zaplanowano warsztat zatytułowany „Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną”, traktujący o metodach efektywnego i dobrego wychowania dziecka bez kar i nagród. 26 kwietnia na spotkanie z mieszkankami przybędzie dr Radosław Suchan, z którym porozmawiają one na temat zdrowia dzieci.

17 maja w „Strefie aktywnej mamy” będzie dniem wspólnych zajęć dla matek z dziećmi. Finał drugiego sezonu odbędzie się natomiast 25 maja i na ten dzień organizatorzy szykują między innymi metamorfozy dla mam oraz spotkanie z drem Markiem Pleskotem, a także wiele niespodzianek.

Wszystkie zajęcia odbędą się w grodziskim centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Zapisać się na nie można osobiście w bibliotece lub telefonicznie pod numerem 22 734 79 07

Patronem medialnym cyklu jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi