20 04 2019

Strażnicy pomogli koziołkowi

20.04.2019, godz.: 18:48
Strażnicy pomogli koziołkowi
Fot. grodzisk.pl

Grodziski EkoPatrol po raz kolejny musiał interweniować. Strażnicy tym razem pomogli koziołkowi, młodemu samcowi sarny, który zagubił się przy ul. Rzemieślniczej.

Sprawę strażnikom zgłosili mieszkańcy, którzy poinformowali, że na częściowo ogrodzoną działkę przy ul. Rzemieślniczej przybłąkał się koziołek. Zwierzak był spłoszony i mieszkańcy obawiali się, że mógł nawet wybiec na ruchliwą ul. Królewską i zostać uderzony przez jakieś auto.

Gdy strażnicy dotarli na miejsce, zobaczyli spłoszone zwierzę, które wcześniej prawdopodobnie uciekało przed psami i miało lekkie obrażenia. Koziołek nie chciał opuszczać azylu jaki znalazł wśród gęstej zabudowy i krzaków na działce przy ul. Rzemieślniczej. Trzeba było więc zainterweniować. – Po zastosowaniu odpowiednich procedur, w piątek ekopatrol grodziskiej straży miejskiej pod nadzorem weterynarza skutecznie zaaplikował zdalnie odpowiednią dawkę środka usypiającego i bezpiecznie przetransportował młodego kozła w jego naturalne siedlisko z dala od gęstej zabudowy – poinformowali grodziscy strażnicy miejscy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata