17 05 2017

Straż miejska: Nie zostawiajmy zwierząt w nasłonecznionych autach

17.05.2017, godz.: 12:34
Straż miejska: Nie zostawiajmy zwierząt w nasłonecznionych autach
fot. Straż Miejska Grodzisk Maz.

Ku przestrodze dla innych jeden z czytelników zgłosił nam dzisiejszą sytuację przed jednym z grodziskich supermarketów. – W samochodzie zaparkowanym w pełnym słońcu siedziały trzy psy. Okna były tylko nieznacznie uchylone, a właściciel poszedł na zakupy. To niedopuszczalne – mówi czytelnik Krzysztof.

Mieszkaniec nadesłał do nas również zdjęcie ilustrujące auto oraz znajdujące się w nim trzy psy. Pojazd rzeczywiście zaparkowany był w nasłonecznionym miejscu. – Gdy tylko to zauważyłem, zadzwoniłem do straży miejskiej. Najpierw przez dobre pięć minut nie mogłem się dodzwonić. Kiedy mi się udało, zgłosiłem sprawę i przez kolejnych kilka minut czekałem na przybycie patrolu, ale wcześniej zjawił się właściciel auta – opowiada pan Krzysztof. – Nie chodzi o to, aby kogoś stygmatyzować, ale może napiszecie o tym, ku przestrodze by pamiętać, by nie zostawiać zwierząt w zamkniętych pojazdach na pełnym słońcu – dodaje.

W tej sprawie zwróciliśmy się również do straży miejskiej. – Rzeczywiście, otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 10.30, około 10.40 interwencję podjął patrol rowerowy. Właściciel auta został wylegitymowany i pouczony o tym, żeby nie zostawiać zwierząt w zamkniętym, nasłonecznionym pojeździe, gdyż grozi za to odpowiedzialność karna – mówi nam Dariusz Zalesiński, komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. – W tym przypadku skończyło się na pouczeniu, gdyż w samochodzie okna były uchylone, a pojazd nie zdążył się jeszcze bardzo mocno nagrzać, psy były w dobrym stanie – dodaje.

– Tak czy inaczej pamiętajmy o naszych czworonogach, bo z dnia na dzień może być coraz goręcej – apeluje Zalesiński.

fot. Straż Miejska Grodzisk Maz./Czytelnik

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi