06 02 2019

Straż miejska kontra wraki

06.02.2019, godz.: 19:31
Straż miejska kontra wraki

Milanowska straż miejska zapowiada wzmożenie działań i procedur mających na celu usuwanie wraków samochodów z przestrzeni publicznej. Nie jest to jednak, jak mówi, proste zadanie.

Procedury usuwania pojazdów nieużytkowanych, zalegających w pasie drogi regulują wprost przepisy rozporządzenia MSWiA z 1997 roku. Jeśli okazuje się, że pojazdy nie są używane, SM ma je usunąć z „przestrzeni drogowej”. Ale…

– Pojazd nieużytkowany, który został usunięty z drogi, zostaje odholowany na wyznaczony parking strzeżony. Nie jest to jednak usługa bezpłatna i właściciel pojazdu musi uiścić opłatę za usunięcie i przechowanie pojazdu na parkingu strzeżonym. Ma na to maksymalnie 6 miesięcy, bo po tym okresie pojazd przechodzi na własność gminy – informuje milanowska SM.

Wiadomo, gmina do usuwania wraków zanadto dopłacać nie chce i zachęca właścicieli starych aut do pozbycia się ich na własną rękę. W przeciwnym razie mogą zostać wyciągnięte konsekwencje.

– Gdy podejmiemy decyzję o chęci pozbycia się starego auta, którego jesteśmy właścicielami i nie będziemy już z niego korzystać, a także nie chcemy sprzedać pojazdu ? powinniśmy oddać go do recyklingu. Mówi o tym ustawa z dnia 20 stycznia 2005 r. (Dz.U. z 2005 nr 25 poz.202) O recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Do obowiązków właściciela takiego pojazdu należy przekazanie go do firmy prowadzącej stację demontażu lub punkt zbierania pojazdów. Zgodnie z Art. 48 ww. Ustawy, niewywiązanie się z tego obowiązku stanowi czyn zabroniony jako wykroczenie i jest zagrożone karą grzywny – informuje SM.

I dodaje: – Mieszkańcy Milanówka, którzy stwierdzą w swoim sąsiedztwie pojazd nieużytkowany, powinni skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej w Milanówku – telefon alarmowy 986.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi