08 12 2016

Startuje Grodziska Akademia Sportu dla dzieci i młodzieży

08.12.2016, godz.: 14:07
Startuje Grodziska Akademia Sportu dla dzieci i młodzieży
fot. GrodziskNews

Współcześnie potrzeba aktywności fizycznej zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży jest bardzo duża. Stąd pomysł stworzenia Akademii Sportu, która startuje w książenickiej Strefie Ruchu.

Ruch wpływa korzystnie na cały organizm – od układu ruchowego – kostnego i mięśniowego po układ oddechowy, krążeniowy czy nerwowy. Ponadto sport pomaga w aklimatyzacji, przystosowywaniu się do zmieniających się warunków społecznych czy środowiskowych.

– W kontekście trwającego roku szkolnego – zapewnienie odpowiedniej ilości aktywności fizycznej jest bardzo ważnym aspektem nie tylko w kwestii kondycji i ogólnej sprawności najmłodszych , ale też odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego – odpowiedzialnego między innymi za zdolność skupienia się czy „przyswajania” wiedzy na lekcjach – mówią pomysłodawcy Akademii Sportu.

– W odpowiedzi na potrzeby związane z treningami dla dzieci powstała w Książenicach Akademia Sportu. Akademia skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w Strefie Ruchu Książenice i obejmują do wyboru: badmintona, squasha i tenisa. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy, m.in. obecny członek kadry narodowej w badmintonie – Wojciech Szkudlarczyk. Treningi w każdej sekcji prowadzone są na wysokim poziomie i dostosowane są do możliwości uczestników. Dodatkowo grupy treningowe liczą do 8 osób, tak aby każdy mógł w pełni efektywnie skorzystać z zajęć – dodają.

Ideą Akademii Sportu jest wychowanie poprzez sport – czyli rozwój nie tylko fizyczny, ale i społeczny. Sport, zwłaszcza sporty rakietowe, przekazują zasady fair play, współpracy i kształtują charaktery najmłodszych uczestników sportu i rekreacji jakimi są dzieci. Organizatorzy Akademii Sportu zapewniają, że chcą dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i zaszczepiać im fascynację sportem nie tylko przez same treningi – w planach są liczne wydarzenia skierowane właśnie do dzieci.

Ponadto badminton, squash czy tenis dają doskonałą możliwość rozwoju nie tylko szybkości i koordynacji, ale również wytrzymałości. Ponadto to doskonały sposób na odpoczynek po dniu w ławkach szkolnych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi