14 11 2017

Start Szlachetnej Paczki tuż-tuż. Wkrótce otwarcie bazy rodzin

14.11.2017, godz.: 11:03
Start Szlachetnej Paczki tuż-tuż. Wkrótce otwarcie bazy rodzin
fot. Mat. organizatora

18 listopada w całej Polsce, w tym także w naszym regionie ruszy siedemnasta już odsłona akcji pomocowej Szlachetna Paczka. Wtedy to zostanie otwarta internetowa baza rodzin do których trafią świąteczne dary.

Szlachetna Paczka to jedna z bardziej rozpoznawalnych akcji pomocowych w Polsce, której finał przypada w okresie Bożego Narodzenia. Główne założenie? Pomoc rodzinom, osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i chcą z niej wyjść. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się o pomoc, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Wskazywaniem i akceptacją rodzin do udziału w projekcie zajmują się liderzy rejonu. Zadaniem wolontariuszy jest przeprowadzenie ankiet i ustalenie listy potrzeb, pozyskanie darczyńców i koordynacja przygotowania paczek lub pomocy. W naszym rejonie działać będą sztaby Szlachetnej Paczki w Grodzisku, Milanówku, Jaktorowie i Żabiej Woli.

Wyjątkowość tego projektu poza ideą niesienia mądrej pomocy, będącej impulsem do zmian, polega na tym, że Darczyńca pomaga konkretnej, wybranej przez siebie rodzinie, której historię poznaje za pośrednictwem wolontariusza. Za tydzień – 18 listopada, otwarta zostanie  internetowa baza z opisami rodzin, które czekają na swoich Darczyńców. Opisy znajdywać się będą na stronie Projektu www.szlachetnapaczka.pl.

Aby zostać Darczyńcą nie trzeba być osobą prywatną, w pomoc często włączają się lokalne firmy, szkoły czy instytucje. Można także zaangażować bliskich, znajomych czy choćby kolegów z pracy do stworzenia Szlachetnej Paczki. W ubiegłym roku pomoc dla jednej rodziny przygotowywało średnio 35 osób!

Finał akcji przypada na weekend 9 i 10 grudnia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi