13 12 2016

Starcie o awans do najlepszej ósemki w Europie. Są zwycięzcy biletów!

13.12.2016, godz.: 18:05
Starcie o awans do najlepszej ósemki w Europie. Są zwycięzcy biletów!
fot. Marcin Masalski/bogoriagrodzisk.pl

O czwartkowym meczu Ligi Mistrzów z francuskim G.V. Hennebont wszyscy ludzie powiązani grodziską Bogorią oraz sympatycy klubu mówią jednym głosem: to będzie jak dotychczas najważniejszy mecz sezonu. Stawką awans do ćwierćfinału LM. Woje naszych czytelników wygrało podwójne zaproszenia na to spotkanie.

Po pięciu kolejkach zmagań w grupie C obydwa zespoły mają taką samą liczbę punktów, toteż bezpośredni pojedynek w grodziskiej hali przy ul. Westfala 3a zadecyduje o tym, która drużyna uplasuje się na drugiej pozycji tuż za plecami niemieckiego FC Saarbrucken TT. W poprzedniej kolejce nasi zawodnicy sprawili kibicom miłą niespodziankę, pokonując faworyzowaną ekipę z Niemiec. Stworzyli sobie w ten sposób szansę na awans do najlepszej ósemki ekip na Starym Kontynencie.

Zarówno drużyna Hennebont, jak i Bogoria w tegorocznych rozgrywkach Champions League odniosły trzy zwycięstwa i doznały dwóch porażek. W bezpośrednim starciu, które zostało rozegrane na początku Listopada, górą 3:0 okazała się ekipa z Francji. Warto jednak przypomnieć, że na to spotkanie Bogoria udała się bez Panagiotisa Gionisa, który doznał kontuzji uda. Na szczęście po urazie Greka nie ma już śladu, co pokazały ostatnie mecze. To właśnie Gionis, który zdobył przeciwko Saarbrucken dwa punkty, poprowadził podopiecznych Tomasza Redzimskiego do zwycięstwa 3:2. Przeciwko Hennebont wystąpią również Gao Ning i Daniel Górak, dla którego będzie to szczególne spotkanie. Daniel prze kilka sezonów reprezentował ekipę ze wschodu Francji i zdobył w jej barwach trzykrotnie tytuł drużynowego mistrza kraju.

Również dla G.V Hennebont starcie, które zostanie rozegrane 15 grudnia, będzie niezwykle ważne. Dlatego też Francuzi przyjadą do Grodziska prawdopodobnie w najsilniejszym składzie, z Tajwańczykiem Chen Chien-Anem, który na rozkładzie ma m.in. mistrza olimpijskiego w singlu Zhanga Jike. We zestawieniu znajdzie się też Liam Pitchford, medalista tegorocznych mistrzostw świata w drużynie. Skład drużyny Abrahama Morisa uzupełni Quentin Robinot, który pokonał „Górę” 3:0 w setach w pierwszym meczu we Francji.

– Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, dlatego liczymy na gorący doping naszej nieocenionej grodziskiej publiczności. 15 grudnia o godz. 19.00 wypełnijmy naszą halę do ostatniego siedzenia i cieszmy się widowiskiem na najwyższym światowym poziomie – zachęcają włodarze Bogorii.

KONKURS
Patronem medialnym Bogorii Grodzisk Mazowiecki jest w tym sezonie portal GrodziskNews.pl. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą dwie podwójne wejściówki na czwartkowy mecz. Zdobędą je dwie pierwsze osoby, które dziś 12 grudnia o godz. 16.00 przyślą maila na adres: info@grodzisknews.pl w treści wpisując: „Bogoria w Lidze Mistrzów”. W mailu należy podać również imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Wyniki konkursu opublikujemy 13 grudnia.

ZWYCIĘZCY
Katarzyna Janowska
Stanisław Bieńko

Gratulujemy! Z wygranymi skontaktujemy się telefonicznie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi