17 04 2018

Sprawa przebudowy krzyżówki na Chełmońskiego komplikuje się

17.04.2018, godz.: 09:15
Sprawa przebudowy krzyżówki na Chełmońskiego komplikuje się

Wygląda na to, że wyczekiwana przez grodziszczan od dawna przebudowa skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej może jeszcze poczekać. Powód? Brak firm chętnych do realizacji inwestycji.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński powiedział rozmowie z nami, że przetarg został unieważniony ze względu na brak ofert. – To zdecydowanie niedobra wiadomość, ale sytuacja na rynku budowlanym jest jaka jest i musimy się z nią zmierzyć – podkreśla grodziski włodarz. – Wkrótce ponowimy przetarg. Być może przy drugiej próbie pojawi się oferta, którą będziemy mogli wybrać – dodaje.

Tymczasem przypomnijmy. Zgodnie z projektem jezdnia na ul. Chełmońskiego ma zostać poszerzona po stronie zachodniej w miejscu istniejącego rowu, natomiast ul. Żyrardowska zostanie poszerzona po stronie południowo-wschodniej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. – Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji. Ponadto zostaną również przebudowane chodniki i sygnalizacja świetlna.

Jeśli uda się wybrać firmę, zrealizuje ona inwestycję w ciągu pięciu–sześciu miesięcy od podpisania umowy.

1

Dodaj Komentarz

  • V

    Pewnie czekają na ofertę, która przewiduje budowę kolejnego niepotrzebnego ronda.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi