14 03 2019

Sprawa PPP idzie do przodu

14.03.2019, godz.: 10:42
Sprawa PPP idzie do przodu
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej trwają przygotowania do wdrożenia przedsięwzięcia budowy dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. To jak na razie faza koncepcyjna, ostatnio jednak odbyło się spotkanie, w którym przedstawiono mieszkańcom założenia tego projektu.

Przedsięwzięcie zakłada budowę oraz przebudowę 29 odcinków dróg o łącznej długości ponad 10,8 km wraz z ich utrzymaniem. Wszystkie ulice znajdują się w granicach Podkowy Leśnej. W ramach PPP branych jest pod uwagę kilka wariantów współpracy jednak sami włodarze są zdania, że najbardziej prawdopodobny jest wariant pierwszy, zakładający wybudowanie i utrzymanie dostępności technicznej dróg.

– Formuła PPP daje podmiotom publicznym możliwość bardziej efektywnego wdrażania projektów, przy innym podziale ryzyk i obowiązków niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych zamówień publicznych. Takie ustrukturyzowanie projektów zapewnia również lepszą ochronę na wypadek niedotrzymania harmonogramu lub przekroczenia budżetu projektu, a także umożliwia sektorowi prywatnemu wprowadzenie innowacji w zakresie projektowania, budowy, eksploatacji i utrzymania infrastruktury publicznej. Przede wszystkim dzięki formule PPP będą mogły być realizowane inne zadania inwestycyjne w Podkowie wynikające z potrzeb – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Włodarz dodał, że wybór wariantu PPP najkorzystniejszego dla Podkowy zależeć będzie od negocjacji. – Ostateczną decyzję co do budowy dróg w tej formule podejmie Rada Miasta, po głębokiej analizie również finansowej, jeżeli taka uchwała zostanie przeze mnie rekomendowana. Obecnie prowadzimy dialog z jednym partnerem, wypracowując warunki współpracy. Jeżeli okażą się niekorzystne dla którejś ze stron, to nie dojdzie do współpracy – podkreśla burmistrz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi