19 05 2018

Spotkanie z Mikołajem Wildem ws. lokalizacji CPK w Baranowie

19.05.2018, godz.: 12:54
Spotkanie z Mikołajem Wildem ws. lokalizacji CPK w Baranowie
Fot. Pixabay

Urząd Gminy Baranów zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołajem Wildem.

Wild przyjedzie do Baranowa i spotka się z mieszkańcami już w najbliższą środę. Spotkanie będzie miało na celu przede wszystkim przedstawienie prezentacji wyników analiz lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Odbędzie się ono w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie przy ul. Armii Krajowej 47. Start o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że w 18 kwietnia odbyła się sesja Rady Gminy Baranów, podczas której radni zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie referendum gminnego dotyczącego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Referendum ma się odbyć 17 czerwca, a mieszkańcy odpowiedzą na dwa kluczowe pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez rząd w związku z budową Centralnego portu Komunikacyjnego?”.

Zgodnie z ustawą, prace przygotowawcze do inwestycji mają trwać do końca 2019 r., a sam Centralny Port Komunikacyjny ma być gotowy do końca 2027 r. Rząd planuje powstanie specjalnej spółki, która ma się zająć realizacją tego zadania.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi