07 11 2017

Spotkanie z filipem Springerem w Grodzisku

07.11.2017, godz.: 11:23
Spotkanie z filipem Springerem w Grodzisku
fot. Rafał Komorowski/Creative Commons 4.0

Grodziska biblioteka szykuję gratkę dla fanów literatury faktu, a reportażu w szczególności. Na spotkanie z czytelnikami już w czwartek przybędzie Filip Springer znakomity polski reportażysta, fotoreporter, pisarz.

Jego debiut literacki (reportaż Miedzianka. Historia znikania) znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011, w finale Nagrody Literackiej „Nike” 2012 oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Kolejny reportaż Springera – Źle urodzone”– wybrano do Plebiscytu 2012 w Radiowym Domu Kultury w Programie 3 Polskiego Radia w kategorii „Książka roku”. W 2013 został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki. W 2016 otrzymał Śląski Wawrzyn Literacki za książkę „13 pięter”.

W kręgu jego zainteresowań reporterskich i pisarskich Springera jest obserwacja polskiej przestrzeni, architektury miast wczoraj i dziś. Jego najnowsza książka to „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”.

Jest także autorem fotoreportaży: Miało być ładnie; Płacz nad rozlanym miastem (2009); Nie ma jeziora (2010). Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje z Instytutem Reportażu.

Sam mówi o sobie tak: – „Pisanie jest przyjemne, nie sprawia mi problemu. Jeśli mam dobry, nienaciągnięty plan, to po prostu siadam i piszę. Kiedy mam słabszy dzień, odpuszczam, idę na kawę lub piwo ze znajomymi i następnego dnia już lepiej mi idzie” (Wypowiedź pochodzi z książki Agaty Napiórskiej „Jak oni pracują? Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców”).

Na spotkanie zapraszamy 9 listopada do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi