09 08 2018

Sporty ekstremalne dla każdego w Grodzisku

09.08.2018, godz.: 13:31
Sporty ekstremalne dla każdego w Grodzisku
fot. Avalon Extreme

Kto powiedział, że niepełnosprawność ruchowa wyklucza uprawianie sportów ekstremalnych. Na pewno nie usłyszcie tego od ekipy Avalon Extreme, która od kilku lat propaguje wszelkie formy aktywności sportowej wśród osób niepełnosprawnych i zmienia postrzeganie wśród ludzi pełnosprawnych. 25 sierpnia w podgrodziskim Adamowie zorganizuje dzień sportów ekstremalnych dla wszystkich.

– Zmieniamy postrzeganie niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych osób niepełnosprawnych. Kreujemy nowy wizerunek osób niepełnosprawnych jako aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe – mówią o sobie. Wśród ambasadorów Avalon Extreme są medaliści paraolimpijscy, zwycięzcy międzynarodowych czempionatów i pucharów świata.

Podczas imprezy zaplanowanej na 25 sierpnia w miejscowości Adamów pod numerem 18 spróbować swoich sił będą mogli zarówno pełno-, jak i niepełnosprawni gości. Dla tych pierwszych organizatorzy przewidzieli przejażdżki wakeboardingowe, zaś drudzy wezmą udział w sitwake’u czyli odmiana wakeboardu (pływanie po tafli wody na desce trzymając się liny podłączonej do wyciągu) dla osób niepełnosprawnych. Dziedzinę reprezentuje Igor Sikorski, na specjalnie dostosowanej desce z siedziskiem (stąd nazwa sitwake).

Przygotujcie się na niezapomniany klimat i świetną zabawę. Do najlepszych zawodników w obu konkurencjach trafią atrakcyjne nagrody. Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak by spróbować sił na wodzie, należy wysłać zgłoszenie. Formularz dostępny jest tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi