02 01 2018

Spokojne powitanie Nowego Roku na drogach i podczas zabawy

02.01.2018, godz.: 11:06
Spokojne powitanie Nowego Roku na drogach i podczas zabawy
fot. Policja

Choć w okresie sylwestrowo-noworocznym policja nie organizowała ogólnopolskiej akcji na drogach, to wzmożonych kontroli nie brakowało. W naszym powiecie funkcjonariusze drogówki również dbali o bezpieczeństwo na trasach, a także podczas sylwestrowego świętowania. Okazuje się, że okres ten upłynął spokojnie.

W ostatnim dniu 2017 roku na drogach zapanował wzmożony ruch, bowiem wiele osób zdecydowało się spędzić sylwestra poza miejscem zamieszkania. Dla policjantów za każdym razem oznacza to dość intensywną pracę, aby zadbać o bezpieczeństwo i na przykład wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców – potencjalnych sprawców wypadków i kolizji. Podobnie rzecz się ma w Nowym Roku, kiedy wzmożone kontrole mają wyperswadować kierowcom myśl o podróży, gdy w głowie szumi jeszcze po zabawie sylwestrowej.

Okazuje się, że kierowcy na naszych drogach wykazali się roztropnością. – W sylwestra obyło się bez wypadków i kolizji, tego dnia zatrzymaliśmy tylko jednego nietrzeźwego kierowcę auta, ale było to jeszcze przed imprezą sylwestrową – opisuje w rozmowie z nami asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – W Nowym Roku odnotowaliśmy dwie niegroźne kolizje na autostradzie, doszło także do zatrzymania nietrzeźwego rowerzysty oraz nietrzeźwego kierowcy. I to tyle, jeśli chodzi o zdarzenia drogowe, chociaż jeszcze dziś do końca dnia będzie kontrole prowadzić, w związku z powrotami z powitania 2018 roku. Zarazem apelujemy do kierowców o ostrożność bo dziś na drogach jest bardzo ślisko – dodaje.

Grodziscy policjanci nie byli natomiast wzywani do interwencji związanych z incydentami podczas nocy sylwestrowej ani w Nowy Rok.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi