01

03 2016

Sparta wygrywa po tie-breaku

Sparta wygrywa po tie-breaku - Grodzisk News

Pierwszy set zdecydowanie należał do podopiecznych Szymona Zagrodzkiego. Spartiaci raz po raz znakomicie kończyli akcje i dość łatwo poradzili sobie z rywalem. W drugiej odsłonie role się odwróciły ? podrażnieni gracze SPS-u zdominowali grodziszczan i wygrali 25:15. Trzecia partia była już bardziej wyrównana. Siatkarze Sparty popełnili jednak więcej błędów i to goście wyszli na prowadzenie w setach. Czwartą odsłonę gospodarze musieli wygrać i udało się. Bardzo konsekwentne i skuteczne ataki przyniosły zwycięstwo i mecz miał rozstrzygnąć tie-break.

A ten był niezwykle dramatyczny, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początek należał do graczy z Ostrołęki, wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Spartiatom udało się wyrównać, a nawet prowadzić. Nie na długo. Chwilę później znów więcej punktów mieli goście. Końcówka należała jednak do graczy z Grodziska, którzy ostatecznie wygrali 15:13.

Następny mecz już w środę (2 marca). Sparta w hali przy ul. Westfala zmierzy się z MOS-em Wola Warszawa. Początek spotkania o godz. 20.00.

UKS Sparta Grodzisk Maz. ? SPS Volley Ostrołęka 3:2 (25:16, 15:25, 20:25, 25:19, 15:13)
Skład Sparty: Filip Brodowski, Krzysztof Cieplak, Artur Deć, Patryk Dziewit, Kamil Jaszczak, Krzysztof Król i Maciek Okrzeja (L) oraz Rafał Dej (K), Grzegorz Parkot, Piotr Sitkiewicz i Kuba Wojtecki