14 05 2019

Sokiści i milanowska SM poprawią bezpieczeństwo mieszkańców

14.05.2019, godz.: 19:42
Sokiści i milanowska SM poprawią bezpieczeństwo mieszkańców
Fot. GrodziskNews.pl

Straż Ochrony Kolei i straż miejska znów połączą siły w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w pobliżu tamtejszej stacji PKP. Nagminnie zdarza się bowiem, że mieszkańcy przechodzą „na dziko” przez tory, a to może zakończyć się tragicznie.

– Każde takie wejście na teren kolejowy może skończyć się tragicznie – kalectwem lub nawet śmiercią. Korzystanie z drzwi ewakuacyjnych w panelach odgradzających jest zabronione – omawiane drzwi mają zastosowanie tylko w przypadku prowadzenia akcji ratowniczej – przypominają służby.

– W wyniku porozumienia Komendanta Straży Miejskiej w Milanówku i Komendanta Straży Ochrony Kolei, formacje ponawiają swoją współpracę w zakresie działań prewencyjnych oraz profilaktycznych. Zwiększenie liczby kontroli w rejonie peronu PKP oraz wyciąganie konsekwencji za wykroczenia mają być lekcją dla osób przechodzących przez tory w miejscach niewyznaczonych. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość społeczną wśród mieszkańców i zapobiec sytuacjom niebezpiecznym w obszarze kolejowym – dodaje milanowski magistrat.

Okazuje się, iż poza działaniami patrolowymi zaplanowano także kolportaż ulotek oraz prelekcje dla dzieci i młodzieży. Placówki chcące włączyć się do akcji, mogą zgłaszać taką chęć komendantowi SM.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi