07 11 2018

„Śmietnisko” na Cichej wreszcie znika [FOTO]

07.11.2018, godz.: 11:33
„Śmietnisko” na Cichej wreszcie znika [FOTO]
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Doskwierający Podkowie Leśnej od wielu lat problem zaśmieconej posesji przy ul. Cichej wkrótce powinien wreszcie zniknąć. Wielokrotne monity miasta do właścicieli o uprzątnięcie działki w końcu odniosły skutek, bowiem zaczęli oni sprzątanie.

Problem istnieje w podkowiańskiej rzeczywistości od kilkunastu lat. Właściciel składował tam różne materiały, w tym łatwopalne, a także stare samochody. W 2010 r. na działce wybuchł groźny pożar, a rok później nieruchomość została uprzątnięta na koszt miasta-ogrodu ze względu na zagrożenie pożarowe i epidemiologiczne. Działka niedługo była „czysta”. Z biegiem czasu pojawiały się na niej coraz to nowe materiały.

Miasto w 2016 roku zintensyfikowało więc działania, aby wyłączyć budynek z użytkowania, by w ten sposób zmobilizować właścicieli do uprzątnięcia posesji. Po upływie dwóch kolejnych lat wydaje się, że wreszcie sprawa zostanie rozwiązana.

– Wielokrotnie pisałem o składowisku śmieci na prywatnej posesji przy ul. Cichej oraz zagrażającej bezpieczeństwu stojącej tam ruinie. To wszystko od co najmniej 12 lat budzi protesty mieszkańców – przypomniał na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński. – Już chyba nie ma sensu przypominać historii podejmowanych działań przez miasto, na dzień dzisiejszy najważniejszą informacją jest ta, że właściciele podjęli się uprzątnięcia terenu i te działania się toczą. Od kilku dni działka jest intensywnie czyszczona – dodał.

fot. arturtusiński-podkowa.pl

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.