13 11 2016

Śmiertelny wypadek na trasie katowickiej

13.11.2016, godz.: 10:39
Śmiertelny wypadek na trasie katowickiej
fot. GrodziskNews

W sobotni wieczór na trasie katowickiej w miejscowości Bukówka (gm. Żabia Wola) pod kołami osobowego volvo zginął mężczyzna, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Przez kilka godzin trwały czynności policyjne i utrudnienia w ruchu.

Informacje o wypadku napłynęły do nas późnym wieczorem od czytelników. – W Bukówce na trasie katowickiej był wypadek. Droga z Żabiej Woli do Radziejowic została zamknięta – napisała do nas pani Małgorzata.

Okazuje się, że utrudnienia trwały przez kilka godzin. Na krajowej ósemce miało bowiem miejsce potrącenie ze skutkiem śmiertelnym. – Około godz. 20.40 pod kołami osobowego volvo w miejscowości Bukówka zginął mężczyzna, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – mówi asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Szczegółowe badania, w ty sekcja zwłok, wykażą m.in. czy mężczyzna w momencie wypadku był trzeźwy. Pod wpływem alkoholu na pewno nie był kierowca osobówki, która potrąciła pieszego. – Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kierowcy jadący prawym pasem zatrzymali się, by go przepuścić, ale zza kolumny aut nie widział go kierowca volvo podążający lewym pasem. Potrącił mężczyznę ze skutkiem śmiertelnym, był trzeźwy – zaznacza Katarzyna Zych.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl

4

Dodaj Komentarz

 • gość

  Kierowca volvo ma 84 lata. Może najwyższy czas zmienić przepisy tak, aby zdemenciali starcy nie zasiadali za kierownicą? Albo przynajmniej wprowadzić obowiązek corocznego zdawania testów psychofizycznych. Póki co, staruszek ma się dobrze, a młody chłopak osierocił rodzinę!

 • sbartnicki

  Pajacu to nie wina kierowcy volvo, że chłopak przechodził w niedozwolonym miejscu. Zwłaszcza o tej porze to duże ryzyko, a na tej trasie jeździ się szybko.

 • bary

  Nie 140 na godzine pajacu po cos sa ograniczenia predkosci a tam jest 70 gdyby starszy pan jechal tyle byc moze chlopak by zyl

 • 123abc

  A przepraszam bardzo… Kto powiedział, że kierowca wypadku jechał 140 km/h?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi