09 05 2018

„Słonecznym” ponownie nad morze

09.05.2018, godz.: 17:04
„Słonecznym” ponownie nad morze
fot. Koleje Mazowieckie

Dziś Koleje Mazowieckie poinformowały o uruchomieniu letniego połączenia nad morze. Choć szegółowe godziny odjazdów pociągu Słonecznego są jeszcze ustalane to zasady działania tej lini pozostają bez zmian. Pociąg ruszy w trasę 23 czerwca.

„Słoneczny” rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych zmierzających nad morze. Decydują o tym przystępne ceny biletów, wygoda podróżowania oraz relatywnie krótki czas potrzebny na dojazd na Pomorze. W tym roku do Trójmiasta Słoneczny dowiezie nas w około 4 godziny, a docelowo dojedzie do Ustki.

Tradycyjnie  nadmorskie połączenie będzie obsługiwane przez piętrowy skład,  który po raz pierwszy wystartuje z Warszawy Zachodniej 23.czerwca. Docelowo pociąg będzie kursował raz dziennie nad morze do Trójmiasta i dalej – do Ustki, a następnie wyruszy w drogę powrotną do stolicy. Połączenie będzie działało przez całe wakacje.

Jak kształtują się koszty podróży? Cena biletu do Gdyni, bez zniżek, wynosi 45 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, dlatego np. studenci zapłacą około 22 zł. Bilet normalny do Ustki to wydatek 60 zł. Bilety można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez internet.

Kilkugodzinną podróż odbędziemy w klimatyzowanych piętrowych wagonach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi. W pociągu dostępny będzie również catering.

Szczegółowe informacje na temat startu sprzedaży biletów oraz godziny odjazdu „Słonecznego” kolejarze mają podać wkrótce.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi