21 12 2018

Ślisko na drogach. Wypadek i kolizje w regionie

21.12.2018, godz.: 10:39
Ślisko na drogach. Wypadek i kolizje w regionie
Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Wczorajszego wieczora doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych na terenie gminy Żabia Wola, a dziś rano do kolizji. Policjanci apelują o ostrożność.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godz. 19.00. – Na rondzie w ciągu ul. Żelechowskiej w Siestrzeni doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, oba marki Renault. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby jadące osobówką. Kierującą zabrano do szpitala z urazem kręgosłupa, natomiast pasażerkę z urazem głowy. Na tę chwilę nie możemy nic więcej powiedzieć na temat okoliczności zdarzenia – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na miejscu oprócz policji i pogotowia ratunkowego były również cztery zastępy straży pożarnej: dwa z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz po jednym z OSP Książenice oraz OSP Żelechów.

Niewiele ponad trzy godziny później doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Około godz. 22.00 na ul. Chełmońskiego w Żelechowie kierujący jeepem wjechał do rowu i wylądował na dachu. Tutaj nikt nie odniósł obrażeń.

Jednak to nie koniec. – Dziś o godz. 7.00 na ul. Tarczyńskiej w Grzegorzewicach zderzyły się audi i volvo. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał – informuje rzecznik grodziskiej policji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. – Panująca obecnie zimowa aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów śniegu miejscami może zalegać błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia – mówią grodziscy policjanci.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.

Fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi