11 12 2015

Skład EN95 wreszcie jest

11.12.2015, godz.: 14:25
Skład EN95 wreszcie jest
fot. Piotr Antos

Nareszcie – to jedno z pierwszych słów, które przychodzi do głowy na wieść o tym, że bydgoska firma PESA przyprowadziła w końcu do lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej zmodernizowany przez wiele miesięcy skład EN95.

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Został on już przekroczony o kilkanaście miesięcy, a przedstawiciele PESY przeciągające się prace modernizacyjne tłumaczyli m.in. kłopotliwym od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń.

Termin pojawienia się składu w grodziskim parku maszyn WKD był tak często przekładany, że każdy następny podawany przez PESĘ do publicznej wiadomości traktowano z dużym dystansem. Nieco przewrotnie można jednak powiedzieć, że bydgoska firma zrobiła wukadce gwiazdkowy prezent. Oto w Grodzisku pojawił się zmodernizowany wagon typu EN95.

Jak się Wam podoba?

fot. Piotr Antos/GrodziskNews

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579412722000)