18 03 2019

Skarbówka rozliczy PIT za ciebie

18.03.2019, godz.: 07:39
Skarbówka rozliczy PIT za ciebie
fot. GrodziskNews

Szykuje się mała rewolucja z punktu widzenia polskiego podatnika. W tym roku bowiem po raz pierwszy w przygotowaniu zeznania wyręczy nas urząd skarbowy, choć będzie to opcjonalne udogodnienie i też nie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

W tym roku pracownicy urzędów skarbowych wypełnią za nas najpopularniejsze warianty zeznań podatkowych – PIT-37 i PIT-38, skorzystają przy tym z danych Krajowej Administracji Skarbowej, zakładu Ubezpieczeń Społecznej i rejestru PESEL.

Zdaniem ekspertów z takiej możliwości skorzystają miliony podatników, którzy dzięki nie tylko oszczędzą sobie fatygi, lecz także będą mieli pewność złożenia zeznania na czas. Skarbówka nie przygotuje jednak zeznań wszystkim podatnikom.

Wyłącznie sami będą musieli się o to zatroszczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą, otrzymujące dochody z prowadzonej działalności najmu czy z zagranicy, nie otrzymają przygotowanego przez urząd zeznania.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi