18 10 2019

Sieć wodociągowa do rozbudowy

18.10.2019, godz.: 19:58
Sieć wodociągowa do rozbudowy

W gminie Żabia Wola sukcesywnie rozbudowywana jest sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Teraz czas na kolejne fragmenty w Ojrzanowie, Żelechowie i Żabiej Woli.

Żabiowolska gmina ogłosiła przetarg na rozbudowę rozdzielczej sieci wodociągowej w ulicach Kresowej i Brackiej w Ojrzanowie oraz Wiśniowej w Żelechowie, a także do kilku działek w Żabiej Woli.

W ulicach Kresowej i Brackiej sieć wodociągowa zostanie wykonana z rur ciśnieniowych o łącznej długości 501 metrów. Ponadto zamontowane zostaną trzy komplety hydrantów przeciwpożarowych, a także dwie zasuwy odcinające.

Jeżeli chodzi ul. Wiśniową, to tam ułożonych zostanie blisko 280 metrów rur ciśnieniowych. Dodatkowo zamontowane zostaną dwa komplety hydrantów i jedna zasuwa odcinająca.

Warto podkreślić, że planowana jest przebudowa ulic Brackiej oraz Wiśniowej i wszystkie prace na sieci w pasie jezdni mają zostać wykonane przed rozpoczęciem robót drogowych.

Jeżeli chodzi o sieć wodociągową rozdzielczą w Żabiej Woli, to tam ułożonych zostanie 310 metrów rur ciśnieniowych. Projektowana sieć zostanie włączona do istniejącego przewodu wodociągowego znajdującego się przy ul. Warszawskiej i przy ul. Zielonej Żabki.

Wszystkie prace mają zostać zakończone do 20 listopada 2019 r., a odbiór końcowy najpóźniej do 20 grudnia 2019 r.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.