25 03 2019

Sezon biegowy czas zacząć [FOTO]

25.03.2019, godz.: 11:15
Sezon biegowy czas zacząć [FOTO]
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowa Leśna, Milanówek i Brwinów po raz trzeci organizują Maraton Miast Ogrodów. W tym roku w kalendarzu imprez biegowych znalazło się siedem startów. Pierwszy odbył się wczoraj w Podkowie, kolejny już 14 kwietnia.

Zasada całego cyklu jest prosta: w jego skład wchodzą imprezy, w których zsumowany dystans biegowy da maratońskie 42 kilometry. Trasy będą liczyć od pięciu do dziesięciu kilometrów, a pierwsza z nich wyznaczona była wczoraj w podkowiańskim parku, właśnie na „piątkę”.

– Trasa 5 km, zdecydowanie najbardziej terenowa z całego cyklu, nie należała do najłatwiejszych (podbiegi i zbiegi przy znacznej różnicy wzniesień), ale pomimo tego blisko 100 zawodników stanęło na mecie. Bieg był bezpłatny – opisuje na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński i zamieszcza zdjęcia ze zmagań.

Można je zobaczyć poniżej. Tymczasem przypomnijmy, że trwają zapisy na kolejny bieg, który 14 kwietnia odbędzie się na milanowskim Turczynku. Dystans – również 5 kilometrów.

Kolejnymi biegami w cyklu będą Podkowiańska Dycha (26maja), także 10-kilometrowy Bieg STO-nogi w Milanówku (16 czerwca), „piątka” na trasie Brwinów-Żółwin (8 września), również pięciokilometrowy bieg w Podkowie 13 października, a cykl zamknie 16 listopada milanowska Noc STO-nogi z przynajmniej dwoma okrążeniami.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi