31 12 2017

Segregacja odpadów (na razie) na starych zasadach

31.12.2017, godz.: 16:11
Segregacja odpadów (na razie) na starych zasadach
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowa Leśna unieważniła przetarg na gospodarowanie odpadami. Zaproponowane oferty znacznie przekraczały zakładaną kwotę, co przełożyłoby się na zwiększenie kosztów ponoszonych przez mieszkańców.

Podkowiańcy urzędnicy założyli, że oferta na odbiór odpadów w 2018 r. nie powinna przekraczać 850 tys. zł brutto. Jednak złożone oferty były wyższe. Najniższą złożyła firma obecnie zajmująca się odbiorem odpadów, czyli SIR-COM – zaproponował 899 tys. zł, co oznacza, że zaproponowana cena była o 30 proc. wyższa niż ta za 2017 r. Najdroższy był Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie, który zażądał za swoje usługi 2.1 mln zł.

Przetarg został więc unieważniony, a śmieci tymczasowo będą obierane na dotychczasowych zasadach. Miasto udostępniło również harmonogram odbioru odpadów na styczeń 2018 r.

Nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Podkowa Leśna w 2018 roku został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowano na 8 stycznia 2018 r. Po tym terminie będzie wiadomo więcej.

Natomiast z zasadami, które będą obowiązywać po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego można się zapoznać tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi