18 05 2018

Sąsiedzka czujność zapobiegła kradzieży

18.05.2018, godz.: 08:07
Sąsiedzka czujność zapobiegła kradzieży
fot. KPP Grodzisk

Grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby pod zarzutem usiłowania włamania i kradzieży na jednej z posesji w mieście. Podejrzani wpadli bardzo szybko dzięki zgłoszeniu czujnego sąsiada.

Do aresztu trafili 37-letni Paweł L., 45-letnia Edyta K. i 44-letni Jacek C. Całej trójce grozi teraz do 10 lat więzienia. Do zatrzymania doszło po zgłoszeniu kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który zauważył 3 osoby wchodzące do budynku sąsiada. Policjanci potwierdzili wybite szyby w oknie domu. Ze zgłaszającym ustalili wygląd podejrzanych i kierunek ucieczki po jego interwencji.

– Po krótkich poszukiwaniach w okolicy, funkcjonariusze zauważyli jednego z opisanych mężczyzn, który próbował ukryć się na posesji. 37-latek został szybko zatrzymany. W czasie dalszych czynności policjanci ustalili jego wspólników i pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanej kobiety. 44-latka i 45-latek również trafili do policyjnej celi. Cała trójka była nietrzeźwa. Podczas rozmowy z policjantami przyznali się do próby włamania, którą udaremniła im reakcja sąsiada – podała grodziska policja.

Teraz zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą 10 lat więzienia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi