06 06 2019

Sąsiedni PSZOK odbierze odpady od mieszkańców Jaktorowa

06.06.2019, godz.: 17:06
Sąsiedni PSZOK odbierze odpady od mieszkańców Jaktorowa
fot. Pixabay

Od czerwca mieszkańcy jaktorowskiej gminy mogą bezpłatnie oddawać różne rodzaje śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Żyrardowie.

Mieszkańcy mogą pozbyć odpadów z różnych frakcji. W grę wchodzą metale, m.in. puszki, kapsle, drobny złom metalowy; tworzywa sztuczne; szkło opakowaniowe i budowlane; papier, tektura; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony z samochodów osobowych oraz pojazdów jednośladowych do 8 sztuk rocznie na nieruchomość (nie dotyczy opon z samochodów ciężarowych oraz ciągników itp.; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz lampy fluorescencyjne (rtęciówki, świetlówki itp.); opakowania po farbach, lakierach i rozpuszczalnikach oraz chemikalia w oryginalnych opakowaniach; odpady budowane i rozbiórkowe – gruz ceglany, betonowy i ceramiczny pochodzący z samodzielnego prowadzenia drobnych prac remontowo-budowlanych do 1 m sześciennego rocznie na nieruchomość; i wreszcie odpady zielone (skoszona trawa, liście) – 2 worki miesięcznie na nieruchomość w miesiącach maj – listopad.

Odpady można przekazywać do żyrardowskiego PSZOK-u od wtorku do soboty w godzinach od 8.00 do 16.00 i od 10.00 do 18.00. Obsługa PSZOK będzie żądać od Mieszkańca dostarczającego odpady, dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania (dowód osobisty, umowa najmu lokalu mieszkalnego, dokument potwierdzający wnoszenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w jaktorowskiej gminie. PSZOK przyjmie odpady zebrane wyłącznie w sposób selektywny. Mieszkaniec jednorazowo może do starczyć jeden metr sześcienny odpadów z każdej frakcji.

Do PSZOK odpady mogą być dostarczane wyłącznie samochodami osobowymi, samochodami osobowymi z przyczepką lub samochodami dostawczymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi