20 07 2019

Są oferty na budowę sygnalizacji

20.07.2019, godz.: 15:21
Są oferty na budowę sygnalizacji
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat otworzył oferty na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kierlańczyków.

Urzędnicy zamierzają zainstalować i uruchomić sygnalizację do 31 października tego roku i może to się udać. Otwarte zostały oferty na realizację tego zadania. Wpłynęły trzy propozycje i choć wszystkie są wyższe niż zakładał urząd, to jedna z nich jest tylko nieznacznie droższa. Magistrat zakładał, że uda się zrealizować to zadanie za niecałe 102,7 tys. zł, natomiast najniższa oferta opiewa na 110 tys. zł więc wydaje się, że urzędnicy mogą ją zaakceptować. Pozostałe dwie były już wyższe – 140 i 163 tys. zł.

Przypomnijmy. Zgodnie z zamówieniem na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kierlańczyków zostanie zainstalowana sygnalizacja stałoczasowa LED. Zadanie nie będzie wymagało zmiany geometrii skrzyżowania. Zostanie natomiast wyznaczone brakujące przejście dla pieszych na zachodnim wlocie ul. Kierlańczyków. Jak na większości skrzyżowań sygnalizacja będzie pracować dwufazowo – podczas jednej fazy zielone światło będą mieć kierowcy na Kilińskiego i piesi na Kierlańczyków, a podczas drugiej – kierowcy na Kierlańczyków i piesi na Kilińskiego.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi