11 11 2017

Ruszyły prace na ul. Storczyków i ul. Cichej

11.11.2017, godz.: 18:45
Ruszyły prace na ul. Storczyków i ul. Cichej
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej ruszyła długo wyczekiwana przebudowa ulic Storczyków i Cichej. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Przetarg na realizację tego zadania rozstrzygnięto w sierpniu. Inwestycja zakłada przebudowę ulic Cichej (od ul. Bukowej do lasu) i Storczyków (od ul. Jana Pawła II do ul. Kwiatowej). Na obu zostanie ułożona nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, zjazdy oraz dojścia do posesji zostaną wykonane z kostki brukowej.

Na przełomie października i listopada robotnicy weszli na budowę. Jednak zanim można było ogłosić przetarg Podkowa musiała zdobyć niezbędne pozwolenia, o co nie było łatwo. – To dwie ulice z kilku, o które toczyła się batalia podkowiańskiego urzędu miasta ze starostwem. W lutym Wydział Komunikacji wydał negatywną opinię komunikacyjną, by następnie w czerwcu przyjąć bez uwag zgłoszenie na przebudowę w/w ulic – opisuje tę sytuację na swoim blogu burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

O przebudowę obu ulic mieszkańcy upominali się od dawna. Gdy padało, drogi pokrywało błoto, gdy było sucho, unosiły się kłęby pyłu. Burmistrz podkreślił, że mieszkańcy aktywnie brali udział w zmaganiach o niezbędne pozwolenia.

Kiedy podkowianie skorzystają z przebudowanych uli Storczyków i Cichej? Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, to drogi będą gotowe jeszcze w tym roku. Łączny koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł.

W związku z robotami kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi