18 05 2018

Ruszyli z projektem rozbudowy podstawówki

18.05.2018, godz.: 17:04
Ruszyli z projektem rozbudowy podstawówki
fot. zabiawola.pl

Od kilku tygodni trwają prace nad projektem wykonawczym rozbudowy Szkoły Podstawowej w Skułach. Żabiowolski magistrat powierzył to zadanie biuru projektowemu EKOBUD Ewa i Remigiusz Owczarek. Dokumentacja wraz z pozwoleniami na budowę mają być gotowe najpóźniej w grudniu.

Projekt powstanie na podstawie koncepcji, która zakłada rozbudowę budynku szkoły od strony północno-wschodnej. W ramach rozbudowy planuje się w niewielkim zakresie rozbudowę części dydaktycznej oraz budowę sali sportowej wraz z zapleczem. W pomieszczeniu używanym obecnie jako sala gimnastyczna planuje się zlokalizowanie w części jadalni, korytarza łączącego nową salę sportową z istniejącym budynkiem oraz pomieszczenie świetlicy.

Świetlica została zaprojektowana w części istniejącej budynku i w części nowej z wyjściem na taras i bezpośrednim połączeniem z terenami sportowymi i zielonymi szkoły. W łączniku pomiędzy szkołą i projektowana salą sportową pojawi się zaplecze sali sportowej obejmujące zespół higieniczno-sanitarny dla dziewcząt i chłopców oraz WC dla osoby niepełnosprawnej, a także szatnie dla dziewcząt i chłopców. W łączniku znajduje się również główne wejście do nowej części z niezależnym dojściem do części istniejącej szkoły. Obok sali gimnastycznej zlokalizowany ma zostać pokój nauczyciela wychowania fizycznego z magazynkiem podręcznym sprzętu sportowego, gabinet lekarski oraz połączone funkcjonalnie z nowoprojektowaną jadalnią zaplecze kuchenne.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi