06 11 2018

Ruszyli z projektem budowy szkoły we wsi Szczęsne

06.11.2018, godz.: 07:49
Ruszyli z projektem budowy szkoły we wsi Szczęsne
Fot. grodzisk.pl

Kilka dni temu grodziska gmina podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej, na podstawie której wybudowana zostania szkoła z oddziałami przedszkolnymi w miejscowości Szczęsne.

Już w grudniu 2017 roku radni wyrazili zgodę   nabycie nieruchomości znajdującej się przy ul. Orlej. Na tej bowiem działce docelowo stanie szkoła z 24 klasami dla uczniów podstawówki: dziewięć z nich ma być przeznaczonych dla klas 1-3, a piętnaście kolejnych – dla 4–8. Dodatkowo w placówce znajdzie osiem oddziałów przedszkolnych, co powinno poprawić sytuację z miejscami dla dzieci – problem wracający rokrocznie.

Prócz przestrzeni dydaktycznej w projekcie znajdzie się także kompleks rekreacyjno-sportowy. Będą boiska zewnętrzne, sala gimnastyczna, plac zabaw dla dzieci.

– Została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi we wsi Szczęsne. Wykonawca ma 250 dni na wykonanie dokumentacji projektowej, złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia na budowę – deklaruje grodziski magistrat.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, budowa ma zostać zrealizowana w 2020 roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi