11 03 2019

Ruszyła sprawa ronda na 3 Maja i Teligi. Budowa w połowie 2020 roku?

11.03.2019, godz.: 13:01
Ruszyła sprawa ronda na 3 Maja i Teligi. Budowa w połowie 2020 roku?
fot. Pixabay

Wydaje się, że ruszyła do przodu sprawa budowy ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Teligi w Grodzisku. Na razie ogłoszono przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i odnowienie wygasłego pozwolenia na budowę. Terminy wskazują, kiedy mogłaby ruszyć sama budowa. 

Krzyżówka ulicy 3 Maja (droga powiatowa) z ul. Teligi (droga gminna) jest skrzyżowaniem trzywlotowym. Obie ulice mają jezdnie o nawierzchni bitumicznej i obustronne chodniki o nawierzchni z kostki betonowej. W 2018 r. po stronie południowej ul. 3-go Maja wybudowano przychodniku ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej, która łączy się ze ścieżką rowerową zkostki betonowej w ul. Teligi (przy chodniku po stronie zachodniej ulicy).

W 2015 roku wykonany był projekt przebudowy dwóch skrzyżowań trzywlotowych na skrzyżowania w formie ronda. Dotyczyło to skrzyżowania ul. 3-go Maja (droga powiatowa) z drogami gminnymi: ul. Orzeszkowej i ul. Teligi. Projekt ten zrealizowano tylko na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Orzeszkowej. Wyczekiwana i od dawna zapowiadana budowa ronda na krzyżówce z Teligi ruszy jednak najwcześniej w 2020 roku.

Tak wynikało z informacji przekazanych u nas przez wiceburmistrza Grodziska Tomasza Krupskiego. W rozmowie z końca stycznia podkreślał, że wygasło pozwolenie na budowę, a procedura jego odnowienia potrwa kilka miesięcy, to zdaje się potwierdzać ogłoszony właśnie przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej wraz z odnowieniem pozwolenia na budowę.

Zastanawia jednak termin realizacji zadania: równe 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. Można więc szacować, że jeśli uda się wyłonić firmę projektową za pierwszym podejściem, to dokumentacja i pozwolenie będą gotowe dopiero około lutego przyszłego roku. Następnie trzeba będzie przygotować i ogłosić przetarg na budowę, co znów zajmie prawdopodobnie 2-3 miesiące.

Wygląda więc na to, że przy pomyślnych wiatrach inwestycja mogłaby ruszyć mniej więcej w połowie 2020 roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi