15 12 2017

Ruszyła rewitalizacja stawu w Parku Miejskim

15.12.2017, godz.: 11:12
Ruszyła rewitalizacja stawu w Parku Miejskim
Fot. Facebook/Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Po wielu problemach w końcu ruszyła przebudowa stawu na rzece Niwce w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej. Burmistrz ma nadzieję, że to dopiero początek kompleksowej rewitalizacji całego parku.

Pierwsze dwa przetargi na rewitalizację stawu zostały unieważnione, ponieważ brakowało chętnych. W roku ubiegłym natomiast inwestycję zablokowała skarga trójki radnych dotycząca „zniszczenia zbiornika retencyjnego”. Pismo zastopowało możliwość   pozwolenia na budowę i ubiegania się o znaczną dotację (więcej tutaj).

Na szczęście trzecie podejście okazało się skuteczne, a kwota okazała się sporo niższa niż ta zarezerwowana w budżecie na ten cel. Podkowa Zamierzała przeznaczyć maksymalnie 845 tys. Zł, a obie złożone oferty były sporo niższe. Firma Sawbed zaproponowała 516,6 tys. Zł, a MKL-BUD 592 tys. zł. Ostatecznie wygrała ta druga firma, bo choć jej oferta nie była korzystniejsza finansowo od konkurenta, to jednak otrzymała więcej punktów udzielając nie 3-letniej, a 5-letniej gwarancji.

W ostatnim czasie prace się rozpoczęły. – Niemożliwe stało się możliwe. Po wielu perypetiach i trudnościach, dzisiaj rozpoczęliśmy rewitalizację stawu w Parku Miejskim! Inwestycja, na którą chyba większość mieszkańców czeka, a niektórzy zwątpili, że się doczekają kiedykolwiek. Ale mamy to! I mam nadzieję, że jest to dobry początek do rewitalizacji całego parku – poinformował na swoim profilu na Facebooku burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi