29 03 2018

Ruszył remont przepustu pod trasą 719

29.03.2018, godz.: 10:00
Ruszył remont przepustu pod trasą 719
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął remont przepustu znajdujący się na granicy Podkowy i Brwinowa.

Inwestycja ta jest bardzo potrzebna, ze względu na słabą drożność przepustu część terenów po północnej stronie miasta ogrodu jest podtapianych (m.in. w rejonie cmentarza). O rozpoczęciu prac poinformował na swoim blogu burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. – Na początku tego tygodnia rozpoczął się remont rowu pod trasą 719.   To jedna z ważniejszych inwestycji dla mieszkańców Podkowy, którzy są podtapiani – podkreśla włodarz. – Temat konieczności remontu przepustu był podejmowany w Podkowie wielokrotnie. Była to jedna z pierwszych moich inicjatyw zaraz po objęciu fotela burmistrza, rozpocząłem negocjacje z dyrektorem MZDW w tej sprawie – dodaje.

Projekt remontu przepustu został przygotowany w 2015 r. Na realizację zadania było kilka przetargów, ale dopiero ten ogłoszony w grudniu 2017 r. przyniósł rozstrzygnięcie. Za blisko 300 tys. zł wyremontuje go firma A – Z BUD.

Choć termin zakończenia prac wyznaczono na 10 maja to jest spora szansa, że inwestycję uda się zrealizować wcześniej, bowiem prace idą bardzo sprawnie.

W planach jest również remont drugiego przepustu w ciągu trasy 719. – Dzięki dobrej współpracy z MZDW udało się doprowadzić do zaprojektowania także drugiego z przepustów pod 719, który czeka na realizację, jeżeli tylko środki na to pozwolą – zaznacza burmistrz Artur Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi